Bongo grawitacyjne to wyjątkowy i zabawny sposób na palenie suszu. Można je także zrobić samemu. Możesz szybko zrobić swoje własne bongo grawitacyjne, używając tylko kilku przedmiotów domowego użytku

Wykonanie miski

1. Znajdź pusty plastikowy pojemnik. Możesz użyć pustej butelki po wodzie lub pełnego litra napoju gazowanego. Każda butelka jest odpowiednia, ale bonga grawitacyjne będą bardziej skuteczne, jeśli będą większe niż te, które posiadasz.
Mały plastikowy pojemnik powinien wystarczyć, jeśli palisz w samotności. Jeśli palisz z kilkoma osobami, możesz potrzebować większej plastikowej butelki.
Upewnij się, że butelka, której używasz, zmieści się w drugiej, większej butelce lub wiaderku.

2. Zdjąć nakrętkę, a ustnik przykryć folią aluminiową. Folia aluminiowa nie powinna być owinięta wokół ustnika. Będzie trzeba ją zdjąć później, podczas palenia z bonegi grawitacyjnej. Folia aluminiowa powinna być użyta do przykrycia całego otworu.

3. Zrób małe otwory w folii aluminiowej tuż nad ustnikiem. Do zrobienia otworów użyj wykałaczki, końcówki ołówka lub spinacza do papieru. Nie należy robić zbyt dużych lub zbyt małych otworów, ponieważ susz zostanie wepchnięty do bonga przez grawitację. Tylko kilka otworów jest potrzebnych, aby dym z konopi mógł spłynąć do butelki.

Tworzenie bonga grawitacyjnego

1. Zdejmij dno z plastikowej butelki. Zacznij od delikatnego nakłucia butelki nożem ok. 2,5-5 cm poniżej dna. Następnie włóż nożyczki w wykonane nacięcie. Kontynuuj cięcie prosto w poprzek butelki, aż dno zostanie usunięte. Odłóż górną część butelki na bok, a dolną wykorzystaj ponownie.

2. Przygotuj plastikowy pojemnik lub wiadro, które jest nieco większe niż butelka. Pojemnik ten zostanie wypełniony wodą. Można użyć innego plastikowego pojemnika, jeśli pierwszy jest za duży. Można też użyć większej plastikowej butelki, jeśli przetnie się szyjkę tak, aby brzegi były tej samej szerokości.

3. Napełnij większy pojemnik wodą. Możesz użyć ciepłej lub zimnej wody. Napełnij pojemnik do maksimum. Pozostaw 1-2 cale (22,5-5,9 cm) wolnego miejsca między górną częścią pojemnika a jego krawędzią.

Używanie bonga grawitacyjnego

1. Umieść butelkę z wodą w pojemniku. Umieść otwarte dno butelki na dnie pojemnika. Szyjka i ustnik powinny znajdować się nad wodą. Jeżeli woda przykrywa ustnik, oznacza to, że butelka jest wepchnięta zbyt głęboko do pojemnika.
2. Rozłóż wysuszoną mieszankę na otworach w folii aluminiowej. Wysuszony materiał można rozdrobnić palcami lub za pomocą młynka. Nie rozdrabniać zbyt mocno, ponieważ może się rozpadać.
Jedną ręką przyłożyć folię do wysuszonej plastikowej butelki.
3. Zapalić susz, delikatnie podnosząc plastikową butelkę. Z butelki zacznie wydobywać się dym. Zapalniczkę można trzymać w jednej ręce, a butelkę podnosić drugą. Utrzymuj płomień podczas podnoszenia butelki.

4. Kontynuuj podnoszenie butelki do góry, aż prawie dosięgnie powierzchni wody. Nie należy podnosić całej butelki z wody. W przeciwnym razie cały dym będzie się ulatniał. Cała butelka powinna być teraz wypełniona dymem.
5. Zdejmij folię aluminiową z butelki i przyłóż do niej usta. Po zdjęciu folii może się z niej wydostać trochę dymu. Można pozwolić, aby dym się ulotnił, ale nie należy naciskać na butelkę, aby uwolnić go w całości.
6. Podczas wdechu powoli ściskać butelkę. Dym z butelki będzie wydostawał się do płuc, gdy wciśniesz ją do pojemnika. Nie należy naciskać zbyt szybko, gdyż może to spowodować wdychanie zbyt dużej ilości dymu. Wdychać i ściskać butelkę, aż dym zniknie.
Możesz rzucić palenie, jeśli nie masz na to ochoty.
7. Powoli wydychaj dym z płuc. Aby usunąć resztki dymu z plastikowej butelki, ponownie ją uderz lub naciśnij. Gdy będziesz gotowy do ponownego użycia bonga grawitacyjnego, usuń folię aluminiową, dodaj więcej suszu, a następnie powtórz czynność.