Brudne bongo to najgorsza rzecz, jaka może się przytrafić podczas dobrego palenia. Istnieje wiele niezawodnych i łatwych sposobów na czyszczenie bonga, zarówno do celów ogólnych, jak i skomplikowanych. Możesz wyczyścić swoje bongo, wykonując podstawowe czyszczenie. Pozbądź się także wszelkich plam i zabrudzeń.

Bongo: Czyszczenie podstawowe

1. Zbierz materiały. Do wyczyszczenia bonga będziesz potrzebować kilku rzeczy:

  • zlew lub umywalkę,
  • gruba sól,
  • ryż lub soda oczyszczona;
  • wcieranie alkoholu, octu lub innego środka czyszczącego;
  • czysta woda; i lateksowe rękawiczki.

2. Opróżnij bongo i przepłucz je ciepłą wodą. Do opróżnienia bonga użyj rękawiczek lateksowych. Następnie spuść wodę z bonga i wyjmij zużyte ziele. Przepłucz bongo ciepłą wodą, aby pozbyć się wszelkich cząstek stałych. Następnie napełnij bonga ciepłą wodą.

3. Zdemontuj bonga. Możesz go rozebrać, aby wyczyścić poszczególne części. Wyjmij wszystkie ruchome części, w tym rurkę, ustnik i rurkę. Sprawdź, czy bongo nie jest uszkodzone, np. pęknięte lub wyszczerbione. Zanim będziesz mógł ponownie używać bonga, upewnij się, że uszkodzone części zostały wymienione.

4. Dodaj do bonga gruboziarnistą sól. Do podstawy bonga musisz dodać środek ścierny lub czyszczący, aby umożliwić ich współpracę w celu oczyszczenia wnętrza. Zazwyczaj używa się do tego gruboziarnistej soli lub alkoholu izopropylowego, ale ocet, ryż lub soda oczyszczona są również dobrym rozwiązaniem. Im mocniejszy alkohol, tym lepiej. Należy dążyć do używania alkoholu o stężeniu powyżej 90%.
Alternatywnie można użyć preparatu Formuła 420. W tym przypadku należy pominąć sól. Wlać mieszaninę i postępować jak zwykle.

5. Zatkać otwory, a następnie wstrząsnąć. Aby środek czyszczący i ścierny nie spowodował bałaganu, do wypełnienia otworów należy użyć palców, kciuków i dłoni. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, należy wstrząsać przez pięć minut.

6. Spłukać i powtórzyć. Spłucz zlew czystą wodą. Proces czyszczenia można powtarzać dowolną liczbę razy, ale zwykle wystarczy raz.

Bongo – sposób na czyszczenie plam i trudno dostępnych miejsc

1. Do namoczenia bongo można użyć ciepłej wody i płynu do mycia naczyń. Najlepiej jest namoczyć bongo w ciepłej wodzie, płynie do mycia naczyń lub w umywalce. Następnie spłucz je ciepłą wodą. Przed rozpoczęciem czyszczenia pozostaw bongo do namoczenia na co najmniej godzinę.
Oszczędnie używaj mydła do naczyń. Zbyt duża ilość mydła może spowodować gorzki posmak podczas kolejnych „pufnięć” bongo.

2. Umieść małe kawałki w plastikowych torebkach. Włóż wszystkie małe części bonga do plastikowych torebek. Elementy powinny być całkowicie zanurzone w alkoholu. Po wstrząśnięciu torebek odstaw je na chwilę, a następnie pozwól im nasiąknąć. Wypłucz wodą.

3. Użyj bawełnianego wacika lub wycioru do rur. Aby wyszorować rogi bonga, użyj czyścika do rur lub plastikowego wacika. Przed szorowaniem zanurz je w spirytusie.

4. Użyj soku z cytryny, aby usunąć plamy z wody. Wlej ciepłą wodę i sok z cytryny do podstawy bongo. Następnie potrząśnij nim. Wypłucz bongo zimną bieżącą wodą.

Dbaj o swoje bongo regularnie

1. Najlepsza dla Twojego bongo jest woda filtrowana. Plamy na wodzie mogą być spowodowane minerałami zawartymi w wodzie z kranu lub niefiltrowanej wodzie źródlanej. Można temu zapobiec, używając do palenia przefiltrowanej wody. Możesz także używać filtrowanej wody do czyszczenia bongo lub płukać je przefiltrowaną wodą po zakończeniu palenia.

2. Codziennie wymieniaj wodę w swoim bongo. Twoje bongo będzie czystsze, jeśli będziesz codziennie wymieniać w nim wodę. Gdy w bongo nagromadzi się stara woda, może pojawić się pleśń. Pleśń może powodować wiele problemów, w tym plamy z pleśni.

3. Czyść bonga co najmniej raz w tygodniu. Jest to kolejny sposób, aby zapobiec rozwojowi pleśni i uniknąć plam z pleśni. Aby utrzymać bongo w czystości, czyść je co najmniej raz w tygodniu.

4. Twoje bongo powinno być przechowywane w torbie lub twardym etui. Jeśli nie będziesz o nie dbać, bongo może pęknąć lub złamać się, ponieważ jest wykonane ze szkła. Rozważ zapakowanie bongo do torby lub futerału, aby chronić je, gdy go nie używasz.

Inne wskazówki:

  • Aby usunąć żywicę z trudno dostępnych miejsc, możesz użyć szczotek do butelek dla niemowląt, szczoteczek do zębów i waty.
  • Ważne jest, aby zachować ostrożność podczas czyszczenia w zlewie. Wyczyszczenie zlewu pokrytego żywicą może być trudne.
  • Wiele środków czyszczących może być łatwopalnych, więc nie należy palić.